Tříkrálová sbírka 2021

Z rozhodnutí České biskupské konference se uskuteční v roce 2021 od 6. 1. do 24. 1. tradiční Tříkrálová sbírka.

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí. Koleda ale zrušena není!

„Osobní setkávání je samozřejmě jedním z pilířů sbírky a jen velmi neradi o něj přicházíme. Zpřísněná opatření nám však neumožní koledování ve skupinkách v ulicích uskutečnit,“ říká hlavní koordinátorka Gabriela Víšová. „Nechceme však ochudit dárce o zážitek z koledy ani o požehnání, které koledníci do domů přinášejí. Víme, že řada lidí se na koledu těší. Snažíme se proto využít všech možností, které nám nabízí online prostor,“ dodává Gabriela Víšová. Sbírka je připravena ve virtuální podobě na stránkách www.trikralovasbirka.cz, kde všem lidem dobré vůle zazpívají dětští koledníci a odtud je také možné do sbírky přispět prostřednictvím online pokladničky.

Pokud dáváte přednost fyzickému daru, je pro Vás připravena pokladnička charity ve farním kostele v Bruntále, do které můžete své dary vkládat. Kostel bude přístupný po uzavřenou mříž každý den až do 31.1.2021.

Otevřeme srdce, pojďme dát něco ze sebe a ze svého ve prospěch ostatních v nouzi. Pojďme ukázat solidaritu a vzájemnou soudržnost.

Za vaše dary srdečné Pán Bůh zaplať!

Bohoslužby v omezeném režimu

Bohoslužby ve farním kostele.

vzhledem k tomu, že se situace nelepší a nákaza onemocnění kovid 19 se stále komunitně šíří, nacházíme se stále v pátém stupni epidemického systému.

Mše sv. budou slouženy i nadále v omezeném režimu tak aby se kontakty omezily na co nejnižší možnou úroveň.

V týdnu středa, pátek - 17,00 za přítomnosti max. 20 věřících, neděle 9,00 dopoledne za přítomnosti max. 20 věřících

Pro věřící stále platí dispens od účasti na nedělních bohoslužbách s možností sledovat přenosy bohoslužeb online, v televizi a v rozhlase.

• Při mši svaté není povolen zpěv věřících.

• Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce na k tomuto účelu označeném, vymezeném a připraveném místě.

• Obdobná pravidla platí pro svatby a křty a pohřby, kde je povolena účast max. 15 osob..

O DALŠÍM VÝVOJI VÁS BUDEME PRŮBĚŽNĚ INFORMOVAT

DĚKUJEME ZA TRPĚLIVOST A POCHOPENÍ