Pomník v areálu gymnázia Bruntál

Pokud byste chtěli navštívit "pomník - 1. světová válka" v areálu Gymnázia Bruntál, je toto místo přístupné od pondělí do pátku během školního roku. Areál je přístupný veřejnosti a lze do něj vstoupit z ulice Dukelská. Během víkendů a prázdnin je areál uzamčen, klíče od areálu má správce školy pan Petr Zlámal, tel. č.: 554 721 091.

Výuka náboženství ve školním roce 2018/2019

Od 27.8. 2018 můžete přihlašovat své děti od 1. do 9. třídy do výuky náboženství ve farnosti Bruntál na školní rok 2018/2019. Výuku vede slečna katechetka Anna Balintová, která se na nové děti těší. Výuka probíhá v učebně náboženství ve farní budově v Bruntále ve dnech podle dohody s katechetkou. Ze sekci formuláře těchto stránek si můžete stáhnout přihlášku, kterou po vyplnění odevzdejte na faře v Bruntále nebo přímo slečně katechetce.

Vichřice na Uhlířském vrchu u Bruntálu

Začátkem ledna t. r. sněhová vichřice poškodila střechu na poutním kostele Panny Marie Pomocné na Uhlířském vrchu u Bruntálu. Nepříjemnou záležitost již řeší stavební oddělení Biskupství v Ostravě ve spolupráci s oddělením památkové péče MěÚ v Bruntále. V současnosti probíhá provizorní oprava poškozené krytiny. Škoda je zatím vyčíslena na částku 600 tisíc korun. Po provizorní opravě bude následovat studie a rozpočet na celkovou obnovu střechy kostela. Prosíme všechny o modlitbu za zdar díla. Krátké video z Uhlířského vrchu naleznete v sekci videogalerie.

p.a.