Chyba
  • Chyba při nahrávání kanálu

Ukončení generální opravy varhan ve farním kostele v Bruntále

Bratři a sestry.

Generální oprava varhan ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bruntále je u konce.

Oprava proběhla podle smluvních podmínek. Při převzetí bylo zjištěno několik závad, které byly minulý týden odstraněny.

Plné zprovoznění varhan plánujeme na třetí /radostnou/ neděli adventní - 11.12.2022

Ke dni 20.11.2022 jsme již formou darů při mimořádných sbírkách v kostele získali částku 567 700,- Kč.

Náklady na generální opravu činily 1 748 000,-Kč.

Ze sbírek, dotací a darů jsme získali celkovou částku 1 867 700,- Kč, což je o 119 700,- Kč více.

Tato částka bude použita na restaurování varhanní skříně, což nebylo součástí opravy varhan.

Restaurátorský záměr a jeho realizace je plánována na rok 2024.

Do varhanní skříně bude vložen tubus se jmény dárců a několik informací o opravě a o naší farnosti.

Bratři a sestry, nezbývá než vyjádřit naši vděčnost a poděkování za vaši nevídanou štědrost a podporu finanční i duchovní.

Všem, kteří jste na generální opravu přispěli, přejeme vše dobré a vyprošujeme Boží milost a požehnání.

Vaši duchovní.