Vítejte na webu bruntálské farnosti

  •  
  • Bruntál
  • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bruntále
  • Chrámová loď farního kostela Nanebevzetí Panny Marie
  • Náhrobky pánů z Vrbna ve farním kostele v Bruntále
  • Kostel Panny Marie Pomocné na Uhlířském vrchu
  • Filiální kostel ve St.Městě u Bruntálu
  • Vzácné malby z poloviny 15.st.v sakristii kostela ve St. Městě
  • Farní kostel sv. Michaela v Roudně
  • Farní kostel sv. Michaela v Moravském Kočově
Vytisknout

Tříkrálová sbírka 2021

Napsal Administrator on .

Z rozhodnutí České biskupské konference se uskuteční v roce 2021 od 6. 1. do 24. 1. tradiční Tříkrálová sbírka.

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí. Koleda ale zrušena není! 

„Osobní setkávání je samozřejmě jedním z pilířů sbírky a jen velmi neradi o něj přicházíme. Zpřísněná opatření nám však neumožní koledování ve skupinkách v ulicích uskutečnit,“ říká hlavní koordinátorka Gabriela Víšová. „Nechceme však ochudit dárce o zážitek z koledy ani o požehnání, které koledníci do domů přinášejí. Víme, že řada lidí se na koledu těší. Snažíme se proto využít všech možností, které nám nabízí online prostor,“ dodává Gabriela Víšová. Sbírka je připravena ve virtuální podobě na stránkách www.trikralovasbirka.cz, kde všem lidem dobré vůle zazpívají dětští koledníci a odtud je také možné do sbírky přispět prostřednictvím online pokladničky.

Pokud dáváte přednost fyzickému daru, je pro Vás připravena pokladnička charity ve farním kostele v Bruntále, do které můžete své dary vkládat. Kostel bude přístupný po uzavřenou mříž každý den až do 31.1.2021.

Otevřeme srdce, pojďme dát něco ze sebe a ze svého ve prospěch ostatních v nouzi. Pojďme ukázat solidaritu a vzájemnou soudržnost.

 

Za vaše dary srdečné Pán Bůh zaplať!